Haber

Kartepe’de Ramazan Coşkusu

Kartepe Belediyesi’nin Ramazan Bayramı münasebetiyle düzenlediği Kent Şenliği’nin başkanlığını Kartepe Belediye Başkanı Av. M.Mustafa Kocaman yaptı.

Kartepe Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı münasebetiyle düzenlenen Klasik Kent Şenliği, bayramın ilk gününde gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Başsavcı M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen Kent Şenliğine AK Parti Milletvekili Sami Çakır, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Kartepeliler katıldı.

MÜKEMMEL BİR RAMAZAN GEÇİRDİK

Kent Şenliği’nde konuşan Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman, “Ramazan ayını geride bıraktık. Allah ibadetlerimizi kabul etsin. Çok zor ve buruk bir Ramazan ayı geçirdik. 6 Şubat’ta 11 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle hepimizde bir burukluk oldu. Bir ramazan ayını orada yaşayan hemşehrilerimizin acılarını paylaşarak geçirdik. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum” dedi.

DEPREMİN ACILARINA SON VERMEYE ÇALIŞTIK

Kent Şenliği’nde kürsüye çıkan AK Parti Milletvekili Sami Çakır, “Ramazan ayını tamamladık, bayrama kavuştuk. Bayramlar birliğin, kardeşliğin, mutluluğun paylaşıldığı günlerdir. Tatil kültürümüz kendi içinde özeldir. Bayramlarda kabir ziyareti yapıyoruz. Dedelerimizden bize kalan kültürel mirasımızı çocuklarımıza aktarıyoruz. Depremin acısını sarmaya çalıştık. Sarsıntı milletimizin ne kadar minnettar olduğunu bir kez daha gösterdi. 17 milyon insanımızı ve tüm ülkemizi doğrudan etkileyen bir şok yaşadık. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz mağduriyetlerin giderilmesi için yoğun mesai harcadı” dedi. Konuşmaların ardından şölene geçildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sarayonu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu