Ekonomi

Bakan Dönmez, Kırıkhan’da arama kurtarma çalışmalarına destek veren madencileri ziyaret etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına destek veren madencilerle bir araya geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen noktalardan biri olan Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına ilk günden beri destek veren Dönmez, madencileri telefonla aradı. “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve uyum merkezi olarak kullanılan Kırıkhan 39. Mekanize Birinci Hudut Taburu. ziyaret etti

Ziyarette Bakan Dönmez, “Sizin borcunuzu ödeyemiyoruz. Burada Antakya, Kahramanmaraş, Adıyaman, Osmaniye ve diğer illerde madenci kardeşlerimiz umut oldu. Size ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi. ifadeleri kullandı.

Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısını hatırlatan Dönmez, “Kabine toplantısında madencilerimizin çalışmalarından da bahsetmiştim. Cumhurbaşkanımız ‘Benim adıma selam ve teşekkürlerimi iletin’ dedi. Özverili çalışmalarınızı herkes biliyor.” açıklama yaptı.

İlçede koordinatör vali olarak görev yapan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da madencilere ait, “Bu kahramanların çok işi var. Aynı kampüste olduğumuz için ekmeğimizi suyumuzu paylaştık.” sözlerini kullandı.

Arama kurtarma çalışmalarında görev yapan Maden Yüksek Mühendisi Fazilet Canbaz, 13 yıldır kullandığı kaskı Bakan Dönmez’e hediye etti. Hediye için teşekkür eden Dönmez, kaskın bende kalacağını söyledi.

salpazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu