Haber

Fenerbahçe’den ‘hükümet istifa’ bildirimlerine hukuki destek

Fenerbahçe Spor Kulübü, 25 Mart Cumartesi günü Kadıköy’de oynanan Konyaspor maçı sırasında “Hükümet istifa” sloganları atan taraftarlara gelen “spor müsabakalarını izleme yasağı” bildirimlerine ilişkin resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

Taraftarları kulüple iletişime geçmeye davet eden açıklamada, 40 Fenerbahçeli avukatın hukuki takviye sağlayacağı sözü verildi.

İşte kulüpten yapılan açıklama:

“TARAFTARLARIMIZIN BİLGİSİ VE DİKKATİNE
Fenerbahçe’nin geçtiğimiz hafta sonu Arabam.com Konyaspor ile oynadığı maçta tribünlerdeki tezahüratların ardından taraftarlarımıza 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında “spor müsabakalarını izleme yasağı” bildirimleri gelmeye başladı.
Süreci yakından takip eden Kulübümüz, resmi akredite derneklerimizden Avukat Fenerbahçe Derneğimiz ile koordineli olarak çalışmaya başlamıştır. Bu kapsamda ülke genelinde 40 Fenerbahçe avukatı tarafından yasal dayanak verilmektedir.
Siz değerli taraftarlarımızın kendilerine ulaşan bildirimler ile ilgili hukuki sürecin takibi için aşağıdaki e-mail adresinden bizimle iletişime geçmelerini rica ederiz.
Taraftarlarımızın bilgisine sunuyoruz.
Mail: Hukukdestekgfenerbahre.org”

Ne oldu?

Fenerbahçe’nin Cumartesi günü Kadıköy’de Konyaspor ile oynadığı maçta Maraş merkezlerindeki sarsıntı nedeniyle “Hükümet istifa” sloganları atıldı. Bir gün sonra Beşiktaş tribünlerinde de benzer sloganlar atıldı. Tribünlere tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, Beşiktaş’taki üyeliğinden istifa ettiğini açıklayarak, slogan atan taraftarların tespit edilmesini ve maçların seyircisiz oynanmasını istedi.

Fenerbahçe Kongre Üyesi Hasan Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Fenerbahçe stadında “Hükümet istifa” sloganları atan taraftarlara 6222 sayılı Kanun kapsamında “spor müsabakalarını izlemekten men” bildirimleri geldiğini duyurdu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu