Teknoloji

Jaguar Land Rover’dan elektrikli araçlar için 15 milyar sterlin

Elektrifikasyon yolculuğunu hızlandıran JLR, yeni nesil orta boy SUV mimarisini tamamen elektrikli hale getiriyor. Elektrikli mobiliteye öncelik verme planları kapsamında önümüzdeki beş yılda 15 milyar sterlinlik yatırım yapacağını açıklayan şirket, 2023’ün son çeyreğinde ilk tamamen elektrikli Range Rover modelini tanıtacak.

Yeni nesil orta uzunlukta çağdaş lüks SUV’lerin ilki, Range Rover ailesinden tamamen elektrikli bir model olacak. Ayrıca 2025 yılında Merseyside’daki Halewood üretim tesisinde üretilecek.

Pazar beklentilerine bağlı olarak JLR, Range Rover ve Range Rover Sport’un esnek modüler mimari (MLA) yapısı sayesinde içten yanmalı motor, hibrit ve tamamen elektrikli motor seçenekleri sunmaya devam edecek.

2025 YILINDA YOLA ÇIKACAK

Üç yeni elektrikli Jaguar modelinin dünya tanıtımının sona yaklaştığını belirten Jaguar Land Rover CEO’su Adrian Mardell, müşteri teslimatlarının 2025’te başlamasını beklediklerini paylaştı.

West Midlands’de üretilecek dört kapılı bir GT olacağı açıklanan yeni Jaguar, önceki elektrikli Jaguar modellerinden daha yüksek güç sunacak ve 700 km’ye varan menzile sahip olacak. Yeni gövde mimarisi JEA üzerine inşa edilecek 4 kapılı GT Jaguar hakkında daha fazla detayın bu yıl içinde duyurulması planlanıyor.

KAYNAK: HABER7

haberbaskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu